Sklep internetowy
+48 579 276875 ImageImage
+380984855669 ImageImage

Łatwy montaż za 1 dzień! Energooszczędne ciepło z komfortem.

System grzewczy z folią na podczerwień jest zalecany do montażu pod wszystkimi powłokami i płytkami ceramicznymi.

Montaż i podłączenie GFP dokładnie dla wyżej wymienionych powłok nie wymaga skomplikowanych rozwiązań technologicznych.

Instalacja

12345System ogrzewania folii na podczerwień jest zalecany do instalacji pod tak zwaną lekką podłogą: panele podłogowe,wykładzina, dywanem i innymi rodzajami nowoczesnych wykładzin podłogowych. Montaż i połączenie folii podczerwieni specjalnie dla wyżej wymienionych powłok nie wymaga skomplikowanych rozwiązań technologicznych.

Jeśli istnieje wystarczające doświadczenie w przeprowadzaniu prac budowlanych i instalacyjnych, grzejniki na podczerwień można zainstalować pod dowolnym rodzajem materiałów ceramicznych, kompozytowych i kamiennych. Jednocześnie efektywność, oszczędzanie i komfort tego rodzaju ogrzewania pod wieloma względami znacznie lepiej tradycyjnej systemy ogrzewania kablowej i wodnej system podłogowych które są na rynku od ponad 30 lat.

Warto zauważyć, że niezawodność i wydajność folii na podczerwień zależy bezpośrednio od producenta, najbardziej rygorystycznego przestrzegania zaleceń technologicznych dotyczących instalacji i zasad działania grzejników. Dlatego zdecydowanie zalecamy korzystanie z usług wykwalifikowanych specjalistów.

Nasze produkty posiadają nie tylko wszystkie niezbędne międzynarodowe certyfikaty (CE, ISO 9001: 2001, ISO 14001: 2004, TUV, GOST, UkrTEST.), аle nie są gorsze od konkurentów pod względem jakości. Jego niezawodność i jakość zostały przetestowane przez naszych klientów i jest to najlepsza rekomendacja.

Aby system ogrzewania podłogowego przyczyniał się do zapewnienia komfortu w domach, biurach i innych pomieszczeniach wymagających podstawowego lub dodatkowego ogrzewania przez wiele lat, zalecamy uważne przeczytanie poniższych zaleceń.


Procedura instalacjiInstalacja pod wykładzina::

 • Odblaskowy izolator ciepła jest umieszczony na wylewki z betonu.
 • Na nim są ułożone paski ogrzewania podłogowego i połączone przewodami.
 • Warstwa jest pokryta gęstą folią szklarniową lub paroizolacją u góry i jest połączona taśmą klejącą wzdłuż krawędzi.
 • Teraz możesz rozwinąć wykładzinu i przymocować go wzdłuż ścian cokołem.
 • Ciepła podłoga jest gotowa !!! Całkowita grubość bez wykładziny wynosi 2,5-3 mm.Montaż pod panele podłogowe, deską parkietową, parkietem:

Pierwsza opcja.

 • Piankową piankę poliuretanową z warstwą odblaskową (podłoże) o grubości 3-4 mm umieszcza się na wylewki betonowe.
 • Na nim są ułożone paski ogrzewania podłogowego i połączone przewodami.
 • Góra pokryty warstwą gęstej folii szklarniowej lub paroizolacji i połączony na brzegach taśmą
 • Teraz możesz zainstalować panele, deskę parkietową lub parkiet.
 • Ciepła podłoga jest gotowa !! Całkowita grubość bez panele wynosi 2,5-3 mm (druty chowają się w podłożu).

Druga opcja.

 • Na początkowym jastrychu, podłoże układane jest pod panele (w blokach, szary) średnio 3 mm.
 • Na początkowym jastrychu, podłoże układane jest pod panele (w blokach, szary) średnio 3 mm.
 • Na nim są ułożone paski ogrzewania podłogowego i połączone przewodami.
 • Góra pokryty warstwą gęstej folii szklarniowej lub paroizolacji i połączony na brzegach taśmą
 • Teraz możesz zainstalować panele, deskę parkietową lub parkiet.
 • Ciepła podłoga jest gotowa !! Całkowita grubość bez panele wynosi 2,5-3 mm (druty chowają się w podłożu).

Do takiej instalacji stosuje się folię o normalnej lub wysokiej mocy EPN-1 (200 W) lub EPN-2 (250 W), w zależności od rodzaju powierzchni, do której przeznaczona jest panele laminowana lub parkietowa oraz izolacja termiczna pomieszczenia.Montaż pod płytką ceramiczną:

 • Foliowy ekran odbijający ciepło do ciepłych podłóg jest nawinięty na wylewki z betonu.
 • Na nim są ułożone paski ogrzewania podłogowego i połączone przewodami.
 • Góra pokryty warstwą gęstej folii szklarniowej lub paroizolacji i szczelnie połączony wzdłuż krawędzi taśmą
 • Siatkę mocującą z tworzywa sztucznego nawija się na folię, a poprzez specjalne otwory w folii wszystkie 4 warstwy do mocowania są przykręcone kołkami lub wkrętami samogwintującymi do wylewki z betonu. (Uwaga! Siatka musi być plastikowa.)
 • Cienka warstwa ciekłego kleju do płytek lub specjalna mieszanka do ogrzewania podłogowego rozlana jest na siatce. W ten sposób otrzymujesz gęstą, stałą powierzchnię. Grubość wypełnienia wynosi dosłownie 1-1,5 mm grubości siatki.
 • Teraz możesz położyć płytkę pod grzebieniem.
 • Ciepła podłoga jest gotowa !! Całkowita grubość bez płytki 4 mm.

Do takiej instalacji można użyć folii pod płytkami EPN-6 (200 W) lub EPN-6.1 (250 W), w zależności od grubości płytki i izolacji termicznej pomieszczenia.

Możesz również zobaczyć zdjęcia etapów układania i zamawiania na dole tej strony.Niezbędne materiały i narzędzia:1- Folia grzewcza o szerokości 600 mm.
2- Przewód elektryczny zgodnie ze schematem instalacji i biorąc pod uwagę maksymalne obciążenie (miedź, o minimalnym przekroju 1,5 mm).
3- Zaciski połączeniowe i bitumiczna taśma elektryczna (dostarczone w zestawie lub dostarczone osobno).
4- Materiał termoizolacyjny (spieniony polietylen lub inny izolator cieplny, który można stosować razem z systemami ogrzewania podłogowego. Nie jest pożądane stosowanie materiałów termoizolacyjnych z metalową powłoką (folia aluminiowa itp.).
5- Folia polietylenowa o grubości 0,1 mm lub większej (paroizolacja).
6- Taśma klejąca (do mocowania materiałów).
7- Termostat z czujnikiem temperatury.
8- Rura karbowana i puszka montażowa.


Ciepła podłoga pod wykładzina lub dywanem.

Wymagane narzędzia: śrubokręt; szczypce (lub specjalne narzędzia do organizowania kontaktów), przecinaki do drutu, tester elektryczny, nóż montażowy, nożyczki itp.

Zrób plan rozmieszczenia systemu ogrzewania podłogowego.

Obliczanie: do głównego ogrzewania należy włożyć od 60%, dla komforty - od 40% folii na podczerwień całkowitej powierzchni użytkowej (z wyjątkiem stacjonarnych przedmiotów, to znaczy mebli, stacjonarnych konstrukcji dekoracyjnych, kuchni, sprzętu gospodarstwa domowego itp.). Można wykonać odchylenie 10–40 cm, między paskami folii dopuszcza się odległość do 5 cm, folii nie można nakładać na folię. Planowanie umieszczenia folii na podczerwień powinno opierać się na fakcie, że folia jest cięta na sekcje w osobnych miejscach do cięcia. Długość każdej sekcji wynosi 25,0 cm.
Oblicz moc systemu grzewczego, wymaganą liczbę termostatów, sprawdź możliwości energetyczne sieci energetycznej.

Obliczenia: Weźmy na przykład EPN-1 200 W na 1 m2, w oparciu o całkowitą ilość filmu na podczerwień, prąd oblicza się według wzoru: I = P / U

gdzie I jest siłą prądu, P jest mocą filmu podczerwonego, U jest napięciem sieciowym.

Wielkość prądu prądu musi być znana, aby wybrać wymagany przekrój przewodu elektrycznego, wybrać model termostatu i określić zgodność istniejącego standardowego okablowania z obciążeniami mocy.Przekrój kabla

Dopuszczalny prąd, miedźДопустимый ток, медь.

Dopuszczalny prąd, aluminium.

1,5 mm

16 А

10 А

2,5 mm

25 А

16 А

4,0 mm

32 А

25 А


Przykład obliczeniowy
Obiekt - kuchnia z jadalnią o łącznej powierzchni 20 m2. Podłoga - płyta laminowana. Rodzaj ogrzewania - podstawowy.
Z wyjątkiem kuchni, mebli tapicerowanych, sprzętu gospodarstwa domowego, a także odchyleń obwodowych, całkowita powierzchnia folii, którą trzeba będzie zainstalować w tym pomieszczeniu, wyniesie około 12 m2.
Zatem całkowita maksymalna moc systemu będzie wynosić: P = 12 m2 x 200 W = 2400 watów.
I = P / U = 2400 W / 220 V = 10,9 A.
Zalecenia dla tego obiektu: przekrój drutu elektrycznego, miedź - 1,5 metra kwadratowego.


Maksymalna ilość folii na podczerwień, którą można podłączyć do jednego termostatu, wynosi 16 metrów kwadratowych. Jeśli zachodzi potrzeba podłączenia większej ilości folii za pomocą jednego termostatu, wówczas połączenie odbywa się za pomocą rozrusznika magnetycznego.
Niestandardowe rozwiązania inżynierskie mogą być wprowadzane tylko przy pomocy wykwalifikowanych specjalistów.
Określ punkt podłączenia do sieci i miejsce montażu termostatu, a następnie zainstaluj przewody i czujnik temperatury podłogi.

Termostat można zamontować na ścianie w najwygodniejszym miejscu dla użytkowników. Pożądane miejsce znajduje się na wysokości 15-20 cm od podłogi w gniazdkach elektrycznych, do których można wykonać ukryte stacjonarne połączenie lub podłączyć do gniazdka za pomocą przewodu. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę obecność dodatkowego sprzętu podłączonego do tego gniazdka. Przewody elektryczne i przewód czujnika temperatury można ukryć w ścianie lub przykryć ozdobnym pudełkiem na przewody elektryczne. Systemy o mocy powyżej 2,5 - 3 kW zaleca się podłączać przez oddzielny wyłącznik automatyczny.

 

 Oczyść i przygotuj podłogę (1), ułóż paroizolację (2) i izolację termiczną (3) na całej powierzchni. Wytnij folię (4) zgodnie z planem, połóż na izolacji termicznej i przymocuj taśmą elektryczną.

 

 

 

 


Podłoga powinna być gładka, dokładnie oczyszczona z brudu, kamieni i wody.
Używany jest dowolny izolator cieplny odpowiedni do stosowania w systemach ogrzewania podłogowego o grubości od 2 mm. Nie zaleca się stosowania izolatora foliowego (pokrytego folią aluminiową lub inną metalową).

Pożądane jest ułożenie folii na podczerwień na całej długości pomieszczenia - im więcej całych pasków filmu - tym mniej punktów połączeń i przewodów elektrycznych. Zaplanuj punkty połączeń tak, aby miejsca montażu styków i przewodów znajdowały się bliżej ściany, najlepiej pod listwą przypodłogową.
Folia jest cięta wyłącznie na sekcje w punktach cięcia - jak wskazano na folii (każda sekcja ma 25,0 cm).

Aby przymocować folię do izolatora cieplnego, możesz użyć cienkiej dwustronnej taśmy klejącej.
Za pomocą zacisków stykowych wykonuje się połączenia elektryczne między miedzianymi taśmami przewodzącymi a drutami elektrycznymi zgodnie z obwodami B.

UWAGA! Podłączenie nagrzewnicy filmowej do sieci elektrycznej odbywa się równolegle! Wszystkie paski są podłączone do termostatu równolegle!


 

 

 

 

 

   


Złącza i zaciski stykowe są dokładnie izolowane za pomocą izolacji bitymowej, jak pokazano na rycinie B. W przypadku nadmiernej grubości grupy styków w podłodze (1) lub izolatorach cieplnych (3) pod folią wykonuje się odpowiednie wgłębienia. Druty są przymocowane za pomocą taśmy samoprzylepnej. Czujnik temperatury jest zamontowany pod folią grzewczą za pomocą taśmy klejącej.


 

 

 Po zakończeniu wszystkich prac związanych z podłączaniem i izolowaniem styków, podłączaniem termostatu, sprawdź działanie folii na podczerwień oraz sprawdź miejsca izolacji i połączenia przewodów instalacyjnych, a także linię odcięcia folii. Podłącz folia podczerwieni do sieci na 15-20 minut. sprawdzić funkcjonowanie.
Folia jest pokryta paroizolacją (2) i końcową wykładziną podłogową (5) (panele,wykladzina, dywan itp.) Od góry.
ZAKAZ! ZAKAZ! Folii krzyżować lub nakładać!
W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących instalacji lub problemów z działaniem folii grzewczej chętnie udzielimy porad i wsparcia.

Montaż folii pod płytkami ceramicznymi, powłokami kompozytowymi i kamiennymi.

Niezbędne materiały i narzędzia:
1 film grzewczy. 2. Przewód elektryczny zgodnie ze schematem i biorąc pod uwagę maksymalne obciążenie (miedź, o minimalnym przekroju 1,5 mm).
3. Zaciski połączeniowe i bitumiczna taśma klejąca (dostarczone w zestawie lub dostarczone osobno).
4. Wzmocniona folia paroizolacyjna z powierzchnią odbijającą ciepło lub innym stałym materiałem termoizolacyjnym. Niepożądane jest stosowanie materiałów termoizolacyjnych z metalową powłoką (folia aluminiowa itp.).
5. Folia polietylenowa o grubości 0,1 mm lub większej (paroizolacja).
6. Siatka wzmocniona plastikiem.
7. Montaż kołków (6 mm x 60 mm lub 6 mm x 40 mm).
8. Taśma klejąca (do mocowania materiałów).
9. Termostat z czujnikiem temperatury.
10. Rura karbowana i skrzynka montażowa.
Wymagane narzędzia: śrubokręt; szczypce (lub specjalne narzędzia do organizowania kontaktów), nożyce do drutu, tester elektryczny, nóż montażowy, nożyczki, młotek, wiertarka (6 mm x 120 mm), młotek itp.
Powtórz kroki 1, 2, 3 w instrukcji montażu folii pod laminatem i innymi lekkimi powłokami.
Oczyść i przygotuj podłogę, ułóż folię paroizolacyjną z powierzchnią odbijającą ciepło lub stałą izolacją termiczną odpowiednio do wielkości powierzchni. Wytnij folię zgodnie z planem, połóż ją na powierzchni i przymocuj taśmą klejącą. Pomiędzy paskami folii grzewczej należy wykonać odstępy 6-9 mm. do dalszego wiercenia (zbrojenia).

Podłoga powinna być gładka, dokładnie oczyszczona z brudu, kamieni i wody.
Używany jest dowolny stały izolator cieplny lub konwencjonalna bariera paroszczelna.
W przypadku stosowania grubej izolacji termicznej, takiej jak styropian, na całej warstwie ogrzewania podłogowego konieczne jest wykonanie dodatkowego jastrychu cementowego o grubości co najmniej 20 mm. Dopiero po utwardzeniu jastrychu można układać płytki ceramiczne.
Zabronione jest stosowanie izolatora cieplnego pokrytego folią aluminiową lub inną metalową.
Zaleca się ułożenie folii na podczerwień na całej długości pomieszczenia. Im więcej całych pasków folii używasz, tym mniej punktów połączeń i przewodów elektrycznych. Zaplanuj punkty połączeń tak, aby miejsca montażu styków i przewodów znajdowały się pod ścianą, najlepiej pod listwą główną.
Folia wskazuje miejsce cięcia. Długość każdej sekcji wynosi 25,0 cm. Zabrania się cięcia folii w innych miejscach.
ZABRONIONO ZABRONIONE! Folii krzyżować lub nakładać!
Podczas instalacji folii grzewczej należy zapobiegać możliwości jej uszkodzenia przez jakiekolwiek przedmioty.


 

 Uwaga! Wszystkie paski folii na podczerwień są połączone równolegle i podłączone do termostatu. Za pomocą zacisków stykowych wykonuje się połączenia elektryczne między taśmami miedzianymi a drutami elektrycznymi zgodnie z obwodem elektrycznym.


 

 

 

 Wszystkie połączenia, a także wolne końce folii są starannie izolowane bitumową taśmą klejącą. Folia na podczerwień jest pokryta paroizolacją z marginesem 100 mm, a na górze jest pokryta plastikową siatką sztukatorską z marginesem 50 - 70 mm. 


 

 Pomiędzy pasami folii, bezpośrednio przez wzmocnioną siatkę i paroizolację, podłoga wierci się w krokach co 15–20 cm, a kołki wbijane są w wykonane otwory. Podczas wiercenia należy unikać uszkodzenia folii grzewczej.

UWAGA!
- Zachowaj ostrożność przy wyborze miejsca wiercenia! W każdym razie należy unikać uszkodzenia folii grzewczej.
- Przed wierceniem podłogi upewnij się, że nie ma przewodzących sieci i rur komunikacyjnych!
- Zdecydowanie zaleca się rozlanie całej warstwy ogrzewania podłogowego zaprawą samopoziomującą o grubości 3 mm lub większej.


   

 

 Po zakończeniu wszystkich prac związanych z podłączaniem i izolowaniem styków podłącz termostat, sprawdź działanie folii na podczerwień. Sprawdź miejsca izolacji i połączenia przewodów, a także linię cięcia folii. Włącz folia na podczerwień na 15-20 minut. sprawdzić funkcjonowanie. Następnie możesz wypełnić mieszankę samopoziomującą.
Mieszanka powinna być OBOWIĄZKOWA w przypadku ciepłych podłóg, takie mieszanki zawierają plastyfikator, który zapobiega rozerwaniu jastrychu po podgrzaniu.


 

 Po spełnieniu wszystkich wymagań na warstwie podczerwieni umieszcza się płytki ceramiczne lub inne powłoki kompozytowe lub kamienne z warstwą kleju do płytek o grubości co najmniej 4 mm.


   

   
     


ZABRONIONO ZABRONIONE!
- Włączyć system podłogowy na podczerwień do momentu całkowitego utwardzenia jastrychu cementowego lub kleju do płytek, tj. do zakończenia 28-dniowego okresu od momentu montażu końcowego pokrycia podłogowego.
- W przypadku dostania się dużej ilości wody na podłogę zabrania się używania folii grzewczej, dopóki cała warstwa podłogi nie wyschnie całkowicie.
W przypadku jakichkolwiek pytań, które pojawiają się podczas instalacji lub obsługi folii grzewczej, należy skonsultować się ze specjalistą.
Środki bezpieczeństwa i warunki przechowywania folii grzewczej.
UWAGA! Folia grzewcza to urządzenie elektryczne, z którego można korzystać tylko wtedy, gdy jest zainstalowane pod odpowiednią wykładziną podłogową.
Konieczne jest przechowywanie folii grzewczej w pomieszczeniu o wilgotności powietrza do 70% w temperaturze 10-50 C.
ZABRONIONE jest uzyskiwanie wilgoci, jakichkolwiek płynów lub innych substancji w punktach cięcia folii grzejnej i bezpośrednio na nich.
Unikaj fizycznego uszkodzenia laminatu folii grzewczej, zginania lub niepotrzebnego skręcania rolki folii.
NIE tnij folii w miejscach, które nie nadają się do cięcia.
Instalacja i podłączenie folii grzewczej do sieci elektrycznej jest zalecane przez profesjonalnych specjalistów.
Zabronione jest montowanie folii w pomieszczeniach, w których folia grzewcza ma bezpośredni kontakt z wodą oraz w pomieszczeniach o wilgotności powietrza przekraczającej 80%.
NIE przykrywaj folii dużymi i objętościowymi izolatorami ciepła (duże miękkie zabawki, bardzo grube dywany, materace itp.) Ani nie ogrzewaj folii innymi urządzeniami grzewczymi. NIE używaj innych materiałów do łączenia folii grzewczej z przewodami elektrycznymi i izolowania tych połączeń.
NIE ZALECA się stosowania folii grzewczej razem z innymi urządzeniami elektrycznymi lub folii grzewczych innych producentów, a także używania jej w inny sposób niż do ogrzewania wykładzin podłogowych lub ściennych.

Nadal masz pytania?

Jesteśmy otwarci na dialog i współpracę. Nasz personel bezpłatnie doradzi Ci i pomoże wybrać opcję, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom. Bezpłatne obliczanie kosztu opcji ogrzewania w ciągu godziny.